logo
Çağrı Merkezi;
0.276 231 4747 / 231 1690
Bize Yazın;
info@cagdasplaza.com

Sigorta Acenteliği

* Ülkemizin önde gelen sigorta şirketlerinin acentesi olan kuruluşumuz, uzun yıllardan itibaren sektörde faaliyet gösteren kadrosu ile sigortalılarımıza tüm Elementer Branşlarda ve Sağlık Sigortalarında hizmet vermektedir.

* Risklerin tespit edilerek en uygun teminatların sağlanmasında, güvene dayalı bir işbirliği sayesinde sigortalıların hasar riskleri en aza indirmekte ve mağduriyetleri önlenmektedir. '' En değerli varlığımızın sigortalılarımız olma bilinciyle, sizleri işbirliğine davet ediyoruz. ''

NEDİR?

Kasko sigortası mal sigortalarının türlerinden biridir. Herhangi bir motorlu kara taşıtının sigortalının iradesi dışında hasara uğraması, yanması, çalınması v.b. durumlarda, sigortalıya tazminat ödenmesini sağlamak için yapılır.
Araç kasko sigortası karşı araçtaki hasarı değil, sigortalıya ait araçtaki hasarı teminat altına alır. Kasko sigortasının amacı, sigorta ettirene ait motorlu aracın uğrayacağı zararları tazmin etmektir.

KASKO SİGORTASI KAPSAMI

Kasko isteğe bağlı bir sigorta türüdür. Aracın yanması, çalınması gibi standart teminatlar dışında sigortalının talebi doğrultusunda ek teminatlar ile sigorta kapsamı genişletilebilir. Poliçede aksi belirtilmediği sürece kasko sadece Türkiye sınırları içinde geçerlidir.KASKO SİGORTASINDA BAŞLANGIÇ VE BİLDİRİM SÜRELERİ

Kasko sigortası ödemenin yapıldığı tarihte başlar. Eğer poliçe tutarı taksitle ödenecekse peşinatın ödendiği gün sigorta başlar. Kasko sigortasının başlangıcı ve bitişi taraflar arasında aksi kararlaştırılmadıkça, Türkiye sınırları içinde, Türkiye saati ile 12.00’de başlar ve bitim günü aynı saatte sona erer. Kasko sigortasında, sigorta ettiren araca zarar verici olayın yaşandığı günden itibaren 5 iş günü içinde rizikonun gerçekleştiğini sigortacıya bildirmekle yükümlüdür.
Rizikonun gerçekleşmesi halinde, sigortacı hasar ile ilgili belgelerin kendisine verilmesinden itibaren en geç 15 gün içerisinde hasar ve tazminat miktarını sigortalıya bildirmek zorundadır.


-Kasko Sigortası Hangi Riskleri Kapsar?
Kasko sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu ihtiyacınıza uygun doğru teminatların seçilmesidir. Kasko sigortası çarpma, çarpılma, yanma ve çalınma ana teminatlarını içerir.

-Muafiyetli Kasko Nedir?
Muafiyetli kasko, genellikle bütçesini aştığı için kasko yaptırmaktan vazgeçme aşamasında olan tüketicilerin ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

-Araç Kasko Sigortası Nedir?
Kasko sigortası, aracınızda belli risklerin gerçekleşmesi sonucu oluşabilecek zararların finansal olarak güvence altına alınmasıdır.


CITROEN KASKO

Citroen Kasko aracınızı her türlü hasarda Citroen Yetkili servislerine Yönlendirerek Citroen güvencesi altına almaktadır.
Citroen Onarım politikası çerçevesinde aracınıza orijinal yedek parçalar kullanılır ve uzman kadromuz tarafından onarımı yapılır.
Birincil amacımız; Her zaman sizlere en iyi hizmeti ve en iyi servis kalitesi sunmaktır. Ayrıca Citroen’inizin hasaro Citroen yetkili servislerin çatısı altında giderildiği için aracınızın 2. El değeri korunmuş olur.
Citroen Kasko ile ilgili Detaylı bilgileri ve teminatları 0276 231 47 47 - 0276 231 16 90 telefon numaralarımızdan öğrenebilirisiniz.