logo
Çağrı Merkezi;
0.276 231 4747 / 231 1690
Bize Yazın;
info@cagdasplaza.com

Orijinal Yedek Parça

“Citroën, Türkiye’de emin ellerde!”

Araçlarımızdaki güvenin, konforun ve emniyetin devamı için “Orijinal parçalar” yerine gerçekte sadece ebatlarının birbirine uyması nedeniyle kullanılan yan sanayi parçaların; kalitesinden emin olmadığınız menşei belli olmayan parçalarla riske edilmemesi çok önemlidir. İlk alımda tasarruf sağladığı düşünülen birçok parçanın uzun vadede sizlere daha büyük mali külfetler hatta telafisi imkansız riskler getirme riski mevcuttur,

Hemen her üreticide olduğu gibi markanı izin orijinal yedek parçaları çok kapsamlı testlerden geçmekte tasarım .üretim sevkiyat ve stoklama aşamalarında belirli standartlara uygun ve her aşaması üretici tarafından belirlenmiş en iyi ortamlarda sunulmaktadır. Elbette bu parçaların güvenilirliği kesindir. Halbuki menşei belli olmayan yan sanayi parçaların ileride ne tür problemler çıkartabileceği asla önceden bilinemez Orijinal yedek parça kullanımı, özellikle belirli sektörlerde tüketicinin can güvenliği, çevre sağlığı için önemlidir bu nedenle dünyanın bir çok yerinde belirli standartlarla garanti altına alınmaya çalışılmaktadır.

Aşağıda araçlarımızda kullanılan bazı orjinal parçalara ait kısa bilgiler vermek ve orjinal parça kullanımının ne derece önemli olduğunu örneklemek istiyoruz.


Citroën, markaya olan güveninizi korumayı ilke edinmiştir.


Citroën orijinal yedek parçaları marka uzmanlığını yansıtır ve Citroën aracınızın teknik özelliklerine uygun olacak şekilde tasarlanmıştır. Citroën parçaları, aracınızı tam bir gönül rahatlığıyla kullanabilmeniz için sizinle daima uyumlu olması gereken karmaşık bir teknik yaklaşımın doğal ve mantıksal sonuçlarıdır.

Citroën orijinal yedek parçaları, aracınızın ömrünü uzatır. Yan sanayi olarak adlandırılan ucuz, taklit yedek parçalar, görsel olarak orijinal parçalara benzemekle birlikte kalite açısından zayıf olduğundan kısa ömürlüdür. Dolayısıyla kısa sürede daha çok parça değişimine ihtiyaç duyulmaktadır.

Ayrıca, istenilen dayanıklılığa sahip olmadığından hem can hem de aracınızın güvenliği açısından kullanımı risk teşkil etmektedir. Bunların yanı sıra ham maddesinde veya üretim esnasında katılan bileşenler nedeniyle zararlı maddeler içerebilmekte, size, çevreye ve aracınıza zarar verebilmektedir. Birçok test aşamasından geçirilen Citroën orijinal yedek parçaları, sağlam ve kaliteli yapıları ile aracınızı arızadan uzak tutar ve onu gönül rahatlığıyla uzun süre keyifle kullanmanıza yardımcı olur.


Amortisör
Orijinal bir amortisör yerine sadece yerine uyan bir amortisör seçimi muhtemelen hatalı spektlerde ve orijinal amortisörün karakterine uymayan hatalı amortisör seçimi anlamına gelir ki otomobilin yol tutuşunu kötü anlamda etkiler. Araç virajlarda daha zor kontrol edilir hale gelebilir hatta uygun olmayan amortisörler bazı durumlarda bu frenleme performansını da zayıflatabilir.

Bujiler
Daima aracınızın motoruna uygun ve imalatçı tarafından onaylanmış bujiler kullanmalısınız. Uygun olmayan buji kullanımı ilerde ağır motor hasarlarına neden olabilir bu durumda garanti de devre dışı kalacaktır. Motorda kötü ateşlemenin sonucu olarak ortaya çıkan kötü yanma katalizöründe uğrayabileceği olası zararlar ortaya çıkarabilmektedir. Motor performanslı rölanti devrinin düzenli olması maksimum yakıt tasarrufu ancak orijinal buji kullanılması ile sağlanabilir.


Egzozlar
Yerine uyan her egzoz gerçekte aracınıza uyumlu olmayabilir. Egzozun performans değerleri motorun performansına etkisini belirler. Egzoz ömrü gerçekte egzozun kalitesini ölçmek için iyi bir kriterdir. Orjinal egzozların ömrünün yan sanayi egzozlarla asla mukayese edilemediği bilinen bir gerçektir. Orijinal egzozla rahatça geçilebilen ses testlerinden orjinal olmayan egzozlarla geçilemedi bilinmektedir.

Filtreler
Otomobillerimizde birçok farklı tip filtre farklı teknolojileri yansıtmaktadır.

Hava Filtreleri
Motor ancak doğru hava-yakıt karışımı ile istediğiniz yüksek performans gösterebilir. Bu da elbette emilen havanın temiz olmasıyla mümkündür. Uygun hava filtreleri kullanımı doğru hava-yakıt karışımının oluşmasını sağlarken kullanıcıya yakıt tasarrufu sağlar. Motor üretici tarafından belirtilen maksimum performansını sunar.

Yağ Filtreleri
Motor yağını tozdan aşınmayla oluşan istem dışı parçacıklardan temizler. Yağlanması planlanan bölgelere yalnızca temiz motor yağının ulaşmasını sağlar. Motor durdurulduğunda filtredeki yağın geriye kaçmasını engelleyen emniyet valfleri motor yeniden çalıştığında yağ basıncının hızla oluşmasını sağlar. Tolerans dışı filtreler daha erken bozulacak yağ akışını bir müddet sonra giderek artan şekilde yavaşlatacak ve motora ciddi zararlar verecektir.

Yakıt Filtresi
Motorları su ve yakıt deposundaki tortulardan arındırır. Motorun düzenli çalışmasını sağlarken aynı zamanda ömrünü de uzatır.

Polen Filtresi
Klima sistemine yerleştirilen bu filtreler is, duman, polen, toz gibi istenmeyen maddelerin aracın içine girişini engeller. Uygun olmayan ucuz çözümler için seçilen polen filtreleri ilerde sistemde bakterilerin üremesine ve hava sirkülasyonu ile bunun aracın içine dolmasını sağlar elbette bu durumda uğranacak zarar çok daha fazladır.