logo
Çağrı Merkezi;
0.276 231 4747 / 231 1690
Bize Yazın;
info@cagdasplaza.com

Bakım ve Onarımlar

Çağdaş Otomotiv Yetkili Servisinde, Citroen araçları KONTROLLÜ KABUL yapılarak bakım ve tamir işlemlerine başlanmaktadır.

Uzman ekibimiz tarafından yapılacak olan işlemlerde müşterilerimizin de onayı alınarak aracın işlemleri yapılmaktadır. Yaptığımız her onarım için 1 yıllık Citroen kalite ve güvencesisunmaktayız. Citroen tarafından periyodik eğitimlerle bilgileri sürekli tazelenen profesyonel ekibimiz modern ekipmanla donatılmış, her türlü mekanik, elektrik ve elektronik müdahaleyi gerçekleştirmektedir. Uzman ekibimiz, müşterilerimizin araçlarına en az araç sahipleri kadar değer vermekte ve yedek parça ihtiyaçlarını Orijinal Citroen yedek parçaları ile karşılamaktadır. Ayrıca; Garanti Kapsamında bulunan Citroenler için ” S.Ö.Z. ” kapsamında 3 iş günü içerisinde onarımını tamamlayamadığımız araç sahiplerine günlük 50 TL tazminat ödeme sözü CITROEN ÇAĞDAŞ OTOMOTİV’de!

PERİYODİK BAKIM

Aracınızın güvenlik, performans ve konfor açısından en iyi durumda kullanımı için üretici tarafından önerilen periyodik bakım ve diğer kontrol işlemlerinin gerçekleştirilmesi son derece önemlidir. Bu bakımlarda tüm işlevlerin sorunsuz çalışması için gerekli kontrol, değişim ve ayarlamalar yapılmaktadır.


Bakımların içerik ve sıklığı aracınızın kilometre ve yaşına bağlıdır. Aracınızın aşağıdaki şartlarda kullanılması durumunda özel bir bakım gereklidir.

– Şehir içi kullanım
– Düşük sıcaklıklarda motor soğukken çok kısa mesafelerin tekrarlı kullanımı
– Uzun süreli aracın hareketsiz kalması
– Hava sıcaklığının sıkça 30C den yüksek olduğu ülkelerde
– Hava sıcaklığının sıkça -15C’den düşük olduğu ülkelerde
– Tozlu ortamdaki ülkelerde kullanım
– Yakıt kalitesinin düşük veya problemli olabilecek yerlerde kullanım
– Aylık kullanımı 4.000km veya daha fazla olan 1.6HDi, 110bg araçlar
– 1.6 HDi 90bg için otoyolda sert ve aşırı yükle kullanım

BAKIM PERİYODLARI

Aracınızın garanti kapsamında kalması için üretici tarafından belirtilmiş olan km veya zaman diliminde bakımlarının gerçekleştirilmesi, bakım kitapçığının doldurulması, kaşelenmesi ve bakım faturasının saklanması önemlidir.

Türkiye için Citroen marka araçların bakım periyodu yukarıda açıklanmış km’lerde veya yılda bir kezdir.